Psychoterapia

Co zyskam dzięki psychoterapii?

Psychoterapia sprawia, że klienci mają realną szansę na poprawę jakości życia, zmniejszenie cierpienia, a także dyskomfortu. Wspólnie przyglądamy się problemom, a ja mam ten drogocenny przywilej towarzyszenia i doświadczania zmiany razem z nimi. To, czego doświadcza klient w kontakcie ze mną, to akceptacja, szacunek, wsparcie oraz otwartość i gotowość do przyjęcia go takim, jakim jest. To szczególnie ważne, ponieważ, gdy zaczynamy coś budować, jest to kruche i trudno to obronić. W takich warunkach łatwiej mierzyć się z emocjami, podejmować ważne decyzje, przepracowywać trudne doświadczenia i poszukiwać siebie.

Zawsze widzę człowieka z problemem, a nie problem z człowiekiem. Psychoterapia to proces, w którym często musimy sięgnąć do przeszłości, ale nie po to, by rozdrapywać rany, a po to, by je wyczyścić. Dopiero gdy nieświadome staje się świadomym, możemy się tym zaopiekować.

Jaki jest cel psychoterapii?

Celem psychoterapii jest poprawa jakości życia, zmniejszenie cierpienia, dyskomfortu, zmiana. Terapia skierowana jest do osób doświadczających poczucia niespełnienia, smutku i niezrozumienia, a także tych, którzy przeżywają różnego rodzaju niedogodności, kryzysy i problemy. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby poprawić funkcjonowanie w różnych dziedzinach życia, czy to sferze prywatnej, czy zawodowej.

Moje doświadczenie

Ukończyłam szkolenie z Profilaktyki i Terapii Osób z Uzależnieniami w ramach Programu Ministra Zdrowia. Jestem także Specjalistą psychologii  ds. biznesu, reklamy oraz żywienia, a także trenerem Racjonalnej Terapii Zachowań. Szkoliłam się w dziedzinie wystąpień publicznych, mowy ciała, sprzedaży oraz coachingu. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej oraz pracując przy projekcie Relacja Rodzina-Praca realizowanego we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Uniwersytetem SWPS.

Stale poszerzam swoją wiedzę, a także dbam o najwyższą jakość terapii. W kontakcie z klientem stawiam przede wszystkim na komfort, bezpieczeństwo i anonimowość, pracuję zgodnie z zasadami zapisanym w kodeksie etyczno-zawodowym psychologa.

Niewątpliwie moja praca jest wyjątkowa. Zwłaszcza wtedy, kiedy widzę drogę każdego klienta od bardzo trudnych problemów – aż po moment, w którym odzyskują oni kontrole i radość ze swojego życia. To daje ogromną satysfakcję, ponieważ pokazuje, że każdy ma szansę na rozwiązanie swoich problemów nawet tych najtrudniejszych. A moim zadaniem jest jak najlepsze wsparcie, w tym ważnym procesie.

Prowadzę psychoterapię indywidualną dorosłych oraz psychoterapię par.

Założenia psychoterapii Gestalt

Psychoterapia Gestalt zakłada, że człowiek realizuje siebie poprzez decyzje, które podejmuje. Jednocześnie, jest w nas potrzeba, pewnej łączności z innymi ludźmi. Nasze wewnętrzne cierpienie to wołanie do przemiany, przebudzenia. To tęsknota za tym, co autentyczne. Nasze pragnienia wciąż się zmienią, dlatego tak ważne jest, aby poświęcać im należytą uwagę. W każdym człowieku jest absolutnie wszystko! Ocean możliwości, potencjału, miłości. I najważniejsze – wolny wybór, dzięki któremu możemy decydować, kim chcemy być. Proces psychoterapeutyczny to zgłębianie i poszerzanie świadomości. Bo nie zawsze ustąpienie objawów jest wystarczające, by domknąć ważny etap.

Nie chcę myśleć, że bycie psychologiem, psychoterapeutą to praca z objawem, czy zaburzeniem. To zawsze będzie praca z żywym człowiekiem, który cierpi. Nie ma nic trudniejszego i piękniejszego zarazem niż bycie ze sobą w kontakcie. To sztuka, by bezustannie być w uważności. Dbałość i szacunek, z jakim podchodzimy do swojego ciała i umysłu, nadaje życiu sens.

Wspólnie przyglądamy się Twojemu życiu nie tylko przez pryzmat problemu, z którym aktualnie się mierzysz, ale w sposób holistyczny, uwzględniając umysł, duszę oraz ciało. Możesz zobaczyć siebie całościowo. Zwrócić uwagę na miejsce, w którym żyjesz, ludzi, którzy cię otaczają, warunki ekonomiczne, znaczące wydarzenia. Poznać swój sposób konstruowania świata. Każdy najmniejszy element twojego życia, będzie wpływał na jego całokształt. Jest w nas silna potrzeba, by domykać to, co dla nas ważne. Oczywiście dotyczy to także twojego codziennego życia, każdej chwili, ale także dłuższych okresów. W terapii Gestalt jest to szczególnie ważne, ponieważ to, co niezaspokojone, może zagnieździć się w naszej głowie na długie lata.

Zadbaj o swoje potrzeby, poświęć im wystarczająco uwagi. Dzięki temu będziesz mógł skupić swoją uwagę na kolejnym zadaniu.

Psychoterapia Gestalt – 10 zasad

 • Żyj Teraz: zajmuj się teraźniejszością, a nie przeszłością czy przyszłością. ⠀
 • Żyj Tutaj: zajmuj się tym, co jest obecne, nie tym, czego nie ma. ⠀
 • Poddaj się temu, jaki jesteś: bądź taki jaki jesteś, akceptuj siebie. ⠀
 • Przestań wyobrażać sobie: doświadczaj tego, co jest rzeczywiste.
 • Weź pełną odpowiedzialność za swoje czyny, uczucia i myśli – bądź uczciwy wobec siebie.
 • Wyrażaj, a nie manipuluj, nie wyjaśniaj, nie usprawiedliwiaj, nie osądzaj.
 • Doświadczaj w pełni całej gamy emocji, tak nieprzyjemnych i bolesnych, jak i przyjemnych.
 • Nie akceptuj żadnych zewnętrznych żądań i poleceń: „powinieneś”, które są sprzeczne z Twoją wiedzą o sobie samym. ⠀
 • Przestań niepotrzebnie myśleć: zamiast tego zobacz i posmakuj bądź gotów do eksperymentowania, by napotkać nowe sytuacje. ⠀
 • Bądź otwarty na zmianę i rozwój.

Kiedy warto sięgnąć po pomoc psychologiczną?

Jeśli dostajesz sygnał od samego siebie z ciała, myśli, uczuć to warto go wysłuchać i sobie pomóc. Być może potrzebujesz wsparcia w danej sytuacji, może wystarczy, że przyjrzysz się tematowi, który Cię tak nurtuje z innej strony, a może potrzebujesz kogoś, kto będzie z Tobą doświadczał tego stanu, w jakim jesteś, dzięki czemu będzie możliwe pójście naprzód. Gdy czujesz, że z jakiegoś powodu, jest Ci trudno, jakiś temat powoduje, że czujesz, jakbyś gdzieś utknął, chcesz coś zmienić, ale nie wiesz, od czego zacząć, albo wiesz i mimo to nic się nie dzieje – to nie jest to banalne, jest ważne, ponieważ ważne dla Ciebie w tym miejscu i momencie, w którym jesteś i możesz szukać pomocy ze świadomością, że zostanie to potraktowane poważnie i z szacunkiem. Będąc w roli psychoterapeuty, często ważniejsze jest nie to, co klient mówi, a to, co nie zostało wyrażone.

Obszary, w których pracuję

 • Kryzys emocjonalny/w związku/życiowy/zawodowy.
 • Zaburzenia emocjonalne/nastroju/lękowe/w relacjach międzyludzkich/psychosomatyczne.
 • Stres.
 • Depresja.
 • Ból emocjonalny.
 • Wypalenie zawodowe.
 • Niskie poczucie własnej wartości.

Psychoterapia indywidualna w gabinecie/online 50min.120zł

Obszary, w których pracuję:

 • Kryzys w związku.
 • Budowanie satysfakcjonujących i zdrowych relacji z partnerem.
 • Zdrowa komunikacja w relacji.
 • Adaptacja do zmian.

Miłość ulega przemianą, a także zmienia się na przestrzeni lat. Nie da się przez całe życie podtrzymywać tego uczucia w równie intensywnym stopniu.

5 FAZ ROZWOJU MIŁOSNEGO

 • Zakochanie
 • Romantyczne początki
 • Związek kompletny
 • Związek przyjacielski ⠀
 • Pusty związek

Ostatecznie fazy te doprowadzają do rozpadu relacji, ale mogą być także zacieśnianiem więzi, która jest między wami. Pamiętajmy, że budowanie relacji dzieje się między dwojgiem ludzi, poprzez wspólne dbanie o siebie, wzajemny szacunek, zrozumienie, namiętność, a przede wszystkim zaangażowanie.

Celem terapii par jest wyjście z kryzysu, odbudowanie komunikacji, zrozumienia, zaufania, a przede wszystkim przepracowanie tych wątków, które istotnie wpływają na związek. Terapia par to skuteczna metoda w rozwiązywaniu bieżących kryzysów, ale także nauka siebie nawzajem tak, aby w przyszłości móc konstruktywnie rozwiązywać problemy.

Psychoterapia par 50min. 150zł