Rozwój osobisty

Rozwój osobisty

Każde działanie, które sprawia, że funkcjonujemy lepiej, mamy więcej zadowolenia z życia można zakwalifikować jako rozwój osobisty. W naszym życiu mamy dwa kluczowe obszary dające nam satysfakcję. Pierwszy to relacje (ze sobą, z innymi), drugi to praca (pasja, niezależność). To właśnie są fundamenty rozwoju, które otwierają nam furtkę do dalszego zgłębiania siebie i świata, pracy duchowej, czy poszukiwania sensu życia.

Trzymając się sztywno idealnego planu działania, często nie pozwalamy sobie choćby na minimalny błąd. Zamiast cieszyć się sukcesem, widzimy jedynie ten jeden puzzel niepasujący do całości. Negujemy swoje osiągniecie, przez wgląd na to, że czynniki zewnętrzne miały odmienny plan od naszego. Mądrzej jest cieszyć się i doceniać to, na co mieliśmy realny wpływ, czy skupiać całą złość wokół czegoś, co było poza naszym zasięgiem?

To czysta kalkulacja, ale pokazuje, jak wiele czasu tracimy na skutek przejmowania się rzeczami, które są poza naszym zasięgiem. To, że świat zewnętrzny rzuca Ci czasami kłody pod nogi, nie ukazuje Twojego niewystarczającego przygotowania. Świat jest tak po prostu skonstruowany, a to, co możesz zrobić, to zmienić perspektywę problemu z dlaczego, na po co. Pokaże Ci, że dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, pogodzony ze sobą, który jest przygotowany na przypadki, które odmienią jego życie.

Co zyskam dzięki sesjom rozwoju osobistego?

Jestem przekonana, że sprecyzowanie celu jest warunkiem koniecznym do jego osiągnięcia. Nie można chcieć czegoś, określając go „mniej więcej”. Cel albo się ma, albo nie. Wspólnie ustalimy, gdzie widzisz się za 10 lat oraz jakie kompetencje są Ci potrzebne, by to zrealizować. Najważniejszy jest wybór tego, kim chcesz być, a nie schematy, czy przekonania, które ktoś w Tobie kiedyś zaszczepił.

Dzięki naszym spotkaniom zaczniesz na nowo wierzyć w swój potencjał, nauczysz się szanować czas, który jest Ci niezbędny do osiągnięcia celu. Docenisz swoje działanie w oparciu o proces, a nie perfekcję. Weźmiesz pełną odpowiedzialność za swoje życie oraz porażki, które czekają na każdego, kto chce od życia więcej. Pamiętaj – jeśli będziesz działać tak jak wszyscy, będziesz tam, gdzie wszyscy. Ryzyko, jakie podejmujesz, jest wprost proporcjonalne do ilości przeszkód, które są przed Tobą. Pytaj mądrzejszych, doceniaj rady innych.

Pamiętaj, że życie polega na podejmowaniu decyzji. Niech tym razem będą one świadome i spójne z Twoim wewnętrznym Ja.

Z moim klientami pracuję najczęściej nad

 • Odnajdywaniem oraz wzmacnianiem swoje potencjału.
 • Rozwojem zawodowym.
 • Samooceną i pewnością siebie.
 • Odważnym wkraczaniu na rynek pracy.
 • Przekonaniami, które są przeszkodą do realizacji swoich celów i marzeń.
 • Asertywnością i stawianiem granic.
 • Rozwojem uważności.
 • Budowaniem satysfakcjonujących relacji, opartej na zdrowej komunikacji.
 • Zarządzaniem czasem.
 • Utrzymywaniem motywacji w swoich postanowieniach.
 • Adaptacją do zmian.

Sesja rozwoju osobistego 50min. 120zł

Do kogo skierowane są warsztaty

Praca z grupą to dla mnie ogromna radość i satysfakcja. Moje warsztaty kieruję do wszystkich tych, którzy pragną rozwoju w swoim życiu. Chcą spotkania z autentycznym JA i na bazie tej wiedzy będą budować swoją przyszłość. Podczas warsztatów łączę wiedzę psychologiczną z  indywidualizmem człowieka, w którym dostrzegam największy potencjał. Moje wystąpienia dotyczą m.in. zwiększenie motywacji w zespole, rozwój życia prywatnego i zawodowego, planowanie i realizacja celów, motywacja do zmian, budowanie swojego potencjału, satysfakcjonujące, a także szczęśliwe relacje. Podstawą moich warsztatów jest wiedza naukowa z obszarów psychologii osobowości, psychologi pozytywnej, psychologii zmiany, zarządzania, coachingu, psychologii zdrowia oraz mindfulness. Holistyczne dbanie o siebie to pewna inwestycja, dzięki której zaczniesz prowadzić satysfakcjnujące życie.

Czas i tak upłynie. Może być przeszkodą, ale także szansą. Możemy prześcigać się z innymi w tym, kto jest lepszy, bogatszy, szybszy w osiąganiu sukcesów. Możemy także podążać w kierunku, który jest zgodny z naszym tempem. Jedyną osobą, która wyznacza tempo działania, jesteś Ty, nie społeczeństwo. Zadajesz sobie czasami pytania:
Czy nie działam zbyt wolno? ⠀
Czy nie jestem przesadnie ostrożny? ⠀
Dlaczego inni osiągają cele szybciej niż ja? ⠀

Jak być szczęśliwym?

Jeśli takie myśli pojawiają się w Twoje głowie, to jest to niewątpliwie dobry czas, aby odszukać swój życiowy kierunek i zacząć podążać za celami, które są oparte w zgodzie o Twoje wartości. Jeśli będziesz działać wolno, czy spełnisz swoje marzenia? Nie wiem, ale jednego jestem pewna – jeśli nie będziesz działać w zgodzie ze sobą samym, wcześniej czy później będziesz nieszczęśliwy, a wówczas tempo rozwoju nie będzie mieć żadnego znaczenia.

Możesz dążyć za wszelką cenę do tego, by być lubianym, a także akceptowanym. Możesz chcieć być takim, jak większość, ale zanim podejmiesz taką decyzję, bądź pewien, że właśnie zatracasz siebie, najcenniejsze co jest ci dane – indywidualność. Pozwolenie sobie na bycie autentycznym niezależnie od opinii innych ludzi to w dzisiejszych czasach przywilej, na który bez wątpienia warto sobie zapracować. To nie jest zachęta, wymóg czy prośba. To konieczność, którą jesteś sobie winien.

Rozwój osobisty – propozycje tematów

 • Kreowanie profesjonalnego wizerunku w oparciu o autentyczność.
 • Rozwój zawodowy
 • Komunikacja w zespole.
 • Trening kreatywności.
 • Work-life balnce.
 • Inteligencja emocjonalna.
 • Zarządzanie zmianą.
 • Strategie radzenia sobie ze stresem.
 • Wytrwałością i zaangażowaniem w dążeniu do celu.